Сирија

  во

  Руската војска соопштила дека исчезнатиот авион "IL-20" бил урнат од сирискиот систем "PVO S-200" и дека загинале 15 членови на екипажот. "Израелскиот напад на ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Рускиот воен авион од типот „Ил-20“ со 15 членови на екипажот е соборен по вина на Израел, и Русија го оценува акциите на израелската војска во сириската ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Сирискиот систем за противвоздушна одбрана го собори рускиот авион Ил-20, соопшти руското Министерство за одбрана. Во авионот имало 14 лица.Како што објавија, ...
  сите 126 | | | веќе видена

  САД сметаат дека рускиот воен авион, кој, според руски медиуми, исчезнал синоќа над Средоземното Море, бил урнат поради невниманието на сириската артилерија, ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Израел е целосно одговорен за соборувањето на рускиот воен авион и за загинувањето на екипажот во Сирија, нагласи рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, во ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Израел е целосно одговорен за соборувањето на рускиот воен авион и за загинувањето на екипажот во Сирија, нагласи рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, во ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Благодарение на надградбите на американските нуклеарни системи извршени за време на мандатот на Барак Обама и неодамнешните промени во протоколот на Пентагон, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Русија соопшти денеска дека сириската војска ненамерно соборила руски воен авион над Сирија, но за тој инцидент го обвини Израел и му се закани со одмазда, ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Рускиот воен авион Иљушин 20 се урна утринава во Средоземното Море. Инцидентот се случил во подрачјето на Латакија. Руското министерство за одбрана соопшти ...
  сите 126 | | | веќе видена