Сирија

  во

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Шефот на израелската армија во заминување го потврди тоа за што се шпекулираше веќе неколку години – дека дел од бунтовниците во Сирија биле вооржувани од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека со американскиот претседател Доналд Трамп дискутирале за создавањето безбедносна зона која Турција ќе ја ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, изјави дека неговите трупи ќе продолжат да ги напаѓаат иранските сили на територијата на Сирија.Ова предупредување ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека со американскиот претседател Доналд Трамп дискутирале за создавањето безбедносна зона која Турција ќе ја ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Германија – Франција (20:30 часот) Првото големо дерби на ракометното светско првенство се игра вечерва. Домаќинот Германија против актуелниот планетарен ...
  сите 31 | | | веќе видена