Сирија

  во

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин, кој на состанокот во Истанбул допатувал од Сибир, како подарок на своите колеги им донел риби, бобинки, лешници и други ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Русија, Франција и Германија на Самит за Сирија се согласија дека не постои воено решение за кризата во земјата и апелираа што побрзо да ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Македонската православна црква денес го одбележува споменот на Преподобен Ефтимиј Новиот и Преподобниот маченик Лукијан… Роден е во Анкира, во 824 година од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Лидерите на Турција, Германија, Русија и Франција се согласија дека не постои воено решение за кризата во Сирија, за време на самитот во Истанбул посветен на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Седум мажи, мигранти од Сирија, и еден Германец се упасени вчера во Фрајбург под сомнение дека силувале 18-годишна девојка, објави Дојче веле. Според наводите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Специјалниот пратеник на ОН за Сирија Стафан де Мистура го оквалификува како конструктивен дијалогот на мултилатералната средба на врвот за Сирија во Истанбул. ...
  сите 80 | | | веќе видена