Рома

  во

  Фабио Палма е еден од влијателните акционери на Рома, кој на последната средба на сите акционери на клубот испратил многу критики на сметка на раководството ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Љубителите на најдобриот клупски фудбал повторно овој викенд ќе дојдат на своето бидејќи на програмата се четири големи дерби натпревари. Откако во средината ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Екипата на Рома во јануарскиот преоден рок би можела да остане без услугите на еден од своите најдобри фудбалери, Ченгиз Ундер. Турскиот фудбалер пристигна ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот откри како бил поделен наградниот фонд за Лигата на шампионите во сезоната 2017/18, најмногу ќарил шампионот Реал Мадрид, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  УЕФА објави податок за тоа колку клубовите заработија во изминатиот циклус од Лигата на шампионите. Секако, најмногу заработи европскиот шампион, Реал Мадрид. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот соопшти дека дека минатата сезона на учесниците во Лигата на шампионите им е поделен награден фонд од околу 1,4 милјарди евра, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  “‘Се ќе си дојде на своето’ е реченицата која, веројатно, е често употребувана во мексиканската кинематографија во втората половина на минатиот век. И ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Додека навивачката сцена во Русија, Полска па делумно и во Германија го култивира принципот на fair play, италијанските ултраси немаат намера да се откажат од ...
  сите 2 | | | веќе видена