Рома

  во

  Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед тргнува во офанзива за засилување на навалната линија пред истекот на летниот преоден рок кој оваа сезона е ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Мкитаријан, моментално фудбалер на италијанска Рома, се огласил преку социјалните мрежи обвинувајќи ја азербејџанската страна дека напаѓа цивилни подрачја. ...
  сите 428 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Лука Јовиќ најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид. Тој се очекува да замине во Серија А на позајмица. Мадридскиот клуб е подготвен да го ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Уште кога беше објавен календарот за новата сезона, беше јасно дека Андреа Пирло ќе има навистина пеколно крштевање на стартот на својата тренерска кариера, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Деновите по финалето на Светското првенство 2018 кое го освои Франција, ќе се паметат и по една фотографија која кружеше по социјалните мрежи, а на која се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот фудбалер Лука Јовиќ најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид. Тој се очекува да замине во Серија А на позајмица. Мадридскиот клуб е подготвен да го ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Иницијативата за Економски развој на Ромите (РЕДИ) во соработка со Швајцарската програма за претприемништво (СЕП), Стартап Македонија, Бизнис Импакт Лаб, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од таборот на Милан ја разгледуваат опцијата да ангажираат еден од играчите кои не се во плановите на Оле Гунар Солскјер во Манчестер Јунајтед. Станува збор за ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Српскиот напаѓач, Лука Јовиќ наскоро ќе отпатува во Италија каде ќе игра како позајмен до крајот на сезоната, останува да се види само кој клуб ќе го одбере. ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Алесандро дел Пјеро, поранешна црно-бела икона, го анализираше изедначувањето помеѓу Рома и Јувентус, притоа критикувајќи некои фудбалери на Јуве, но застана ...
  сите 21 | | | веќе видена