Рома

  во

  Сари по една сезона одлучи да го напушти Челзи, бидејќи не можеше да ја одбие понудата од „Старата дама“. Овој поранешен тренер на Наполи со Јувентус договори ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Франческо Тоти денеска преку прес конференција го потврди своето заминување од Рома и се отвори за сите проблеми кои ги имал откако прекинал да игра фудбал. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Легендарниот Франческо Тоти целиот свој живот и го посвети на Рома, но еве дојде време тој ја ја напушти „волчицата“, а причината за тоа се американските ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Франческо Тоти денеска си ја отвори душата и со низа забелешки до управата на клубот појасни зошто ја напушта матичната Рома по пауза од цели 30 години, одлука ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Франческо Тоти ја напушти Рома бидејќи воопшто не бил консултиран во носењето на одлуки од страна на раководството. Италија Франческо Тоти денеска на прес ...
  сите 85 | | | веќе видена