Рома

  во

  Фудбалерите на Болоња му подарија одличен подарок на Синиша Михајловиќ, совладувајќи ја Рома на Олимпико со 2-3. Михајловиќ утрово ја напушти болницата, а веќе ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Англискиот фудбалер Крис Смолинг можеби нема да остане член на Рома по оваа сезона, пренесуваат странските медиуми. Римјаните го доведоа овој доверлив ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Синиша Михајловиќ денеска ја напушти болницата откако доби антивирусна терапија. Како што стои во соопштението во Болоња, резултатите на Михајловиќ се одлични ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Синиша Михајловиќ ја напуштил болницата во Болоња соопштува новинарот на „Скај Спорт“, Џанлука Ди Марцио. Хоспитализацијата на Михајловиќ е завршена откако ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рома – Болоња (20:45 ч.) Иако ситуацијата на табелата објаснува дека Рома е многу поквалитетен тим, последните пет меча велат дека Волчицата е во криза ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тренерот на Рома Пауло Фонсека грмна кон судиите во Италија со изјавата дека немаат ист третман за сите клубови. Претходно првиот човек на Фиорентина Роко ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Тренерот на Рома, Пауло Фонсека ги нападна судиите и нивниот критериум во делењето на правдата во дуелите од Серија А. Стратегот на Римската волчица вели дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Четири дена откако направи сефте со гол во италијанската Серија А, пофалбите на сметка на македонскиот бисер Елиф Елмас не стивнуваат во Италија, не поради ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Maкедонскиот фудбалер Елиф Елмас минатиот викенд го имаше првиот старт под водство на Гатузо во Серија А и тоа го искористи на одличен начин. Елмас постигна ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Барселона не го одработи на посакуван начин јануарскиот преоден рок во кој не успеа да најде замена за Луис Суарез, плус се ослободи од Карлес Перез кој заврши ...
  сите 56 | | | веќе видена