Рома

  во

  Секој јули, бината „Адико Фјужн“ на фестивалот „Егзит“, во склад со своето дведецениско име и концепт, на публиката во горниот град на Петроварадинската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Сè уште е баук во Македонија жена да земе труба и да свири“, вели 44-годишната Техамана Лазар од Куманово, единствената трубачка во Македонија. Таа работи на ...
  | | веќе видена

  Секој јули, „Адико Фјужн“ бината на ЕГЗИТ фестивалот, во склад со своето дведецениско име и концепт, на публиката во горниот град на Петроварадинската тврдина ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога Ајакс на ждрепката за четвртфинале на ЛШ го доби Јувентус, битка која почнува во среда вечер, на Давид Енд на памет му паднала една помисла: одмазда. ...
  | | веќе видена

  Од едната страна на Рим упатија обвинување до другата дека имала големо влијание во медиумите кои на големо го отворија прашањето за тоа колку пеналот против ...
  сите 12 | | | веќе видена