Рома

  во

  Бока Јуниорс изминатиов летен преоден рок заврши голема работа и во своите редови го донесе Даниеле Де Роси, легендарниот италијански играч за врска кој сосема ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За Антонио Касано се знае дека никогаш не е мек кога станува збор за анализирање во Серија А, бидејќи тој зборува без влакна на јазикот. Кога го прашале за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Марко Џампаоло се уште е на клупата на Милан, но според „Спортмедисет“ Џенова се очекува да биде последната станица, или последниот воз. Доколку дојде до пораз ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Според договорот кој нераѕурите го имаат со овој гигант, Pirelli е должен да му плаќа на клубот 10,5 милиони евра по сезона, но сумата пораснала благодарение ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија пишуваат дека сопственикот на Џенова, Енрико Прециози ќе му врачи отказ на тренерот Аурелио Андреацоли и како прв фаворит за нов кормилар ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Џенова загубија со убедливи 4-0 на гостувањето кај Лацио, Илија Несторовски одигра 90 минути за Удинезе во победата од 1-0 над Болоња. Италија ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Лацио убедливо ја совлада Џенва на нашиот Горан Пандев и славеше со 4-0, Илија Несторовски и Удинезе со 1-0 триумфираа над Болоња, Рома со три бода си замина ...
  сите 47 | | | веќе видена

  По настапот на Елиф Елмас во пладневниот меч во Серија А, попладнево своја минутажа добија и Илија Несторовски и Горан Пандев, со тоа што едниот имаше причина ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Лацио стигна до убедлива 4:0 победа над Џенова на Горан Пандев, кои сега имаат четири меча без пораз и веќе на стартот на сезоната се во зоната за испаѓање. ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Лацио запиша убедлива победа над Џенова од 4-0 на „Олимпико“, а нивниот ексиграч Горан Пандев немаше топол пречек на стадионот во Рим каде што настапуваше ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Илија Несторовски се врати во стартниот тим на Удинезе и помогна неговата екипа да ја прекине серијата слаби резултати, триумфирајќи со 1-0 над Болоња. Окака ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо од декември минатата година е без ангажман откако доби отказ од Манчестер јунајтед. Во меѓувреме работи како стручен аналитичар за неколку ...
  сите 110 | | | веќе видена