Рома

  во

  Екипата на Јувентус без проблеми ја победи Рома и се пласира во полуфиналето на италијанскиот Куп. „Старата дама“ победи со 3:1, а работата си ја заврши уште ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус се пласираше во полуфиналето од италијанскиот куп со победа против Рома во четвртфиналето, со резултат 3:1. Рома имаше нешто подобар старт ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Јувентус ја победи Рома со 3:1 и се пласираше во полуфиналето на Копа Италија, натпревар на кој „старата дама“ сите голови ги постигна во првото полувреме. Во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Јувентус и Рома во Копа Италија беше решено во првото полувреме, откако фаворизираниот шампион се прикажа во едно фуриозно светло во првото ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Полека влегуваме во самата завршнива на трансфер пазарот, со Спортски следете се што се случува! Ќе започнеме со нова вест за македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Матео Политано пред неколку денови го минуваше најтешкиот период од својата кариера откако Интер го блокира неговиот трансфер во редовите на Рома. Политано ...
  сите 128 | | | веќе видена