Рома

  во

  Иако низ медиумите во Англија сензационално се споменуваше името на Жозе Мурињо како можен нов предводник на Њукасл, сепак тоа нема да биде така. Еминентниот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидс не успеа да обезеди пласман во Премиер лигата, но затоа тимот во кој настапува и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски е многу активна во летниот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Легендарниот италијански стручњак Фабио Капело не верува дека наредната сезона ќе биде возбудлива кога е во прашање Серија А. Јувентус веќе осум години ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Повеќе од 25.000 деца биле испратени во Куба на лекување по зрачењето предизвикано од нуклеарната катастрофа во Чернобил што се случи во 1986 година. - Не се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Искусниот и трофеен италијански стратег, Фабио Капело верува дека трката за титулата во Серија А може да биде готова пред да започне новата сезона и тоа ако ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Моисе Кеан и Николо Заниоло не настапија за италијанската репрезентација до 21 година на дуелот против репрезентацијата на Белгија. Италија славеше со 3:1 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Трансфер сагата околу Матајс Де Лихт е меѓу топ темите за ова лето. Капитенот на Ајакс е баран во Шпанија, Англија, Италија, Франција, најголемите европски ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Ајакс, Матијс де Лихт е близу до трансфер во Јувентус. Според медиумите во Италија „бјанконерите“ се подготвени на 19-годишниот Холанѓанец да ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Легендата на Рома, Даниеле де Роси донесе конечна одлука и е спремен да заигра во друг клуб од Серија А. Де Роси откако замина од Рома најави дека нема да се ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Легендата на Рома, Даниеле де Роси донесе конечна одлука и е спремен да заигра во друг клуб од Серија А. Де Роси откако замина од Рома најави дека нема да се ...
  сите 85 | | | веќе видена