Рома

  во

  Тензијата помеѓу навивачите на Рома после тешкиот пораз од Фиорентина со 7:1 не се смирува. Ултрасите на Рома целиот свој гнев го насочија кон играчите. После ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Рома, Един Џеко беше казнет со 10 илјади евра и суспендиран за 2 натпревари поради директниот црвен картон кој си го заработи при поразот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Рома, Един Џеко беше казнет со 10 илјади евра и суспендиран за 2 натпревари поради директниот црвен картон кој си го заработи при поразот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аргентинецот е прецизес од пенал, но од игра… Нема дилеми дека Мауро Икарди е еден од најдобрите напаѓачи на „стариот континент“. Веќе со годинин наназад е во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тешкиот пораз во средата од Фиорентина од дури 7-1 многу ги погоди навивачите на Рома. Волчицата игра катастрофално, а вчера голема група од разочарани ...
  сите 17 | | | веќе видена