Рома

  во

  ГРУПА Е АЕК - Баерн Минхен 0:2 Ајакс - Бенфика 1:0 ГРУПА Ф Хофенхајм - Лион 3:3 Шахтјор Доњецк - Манчестер Сити 0:3 ГРУПА Г Реал Мадрид - Викторија Плзен 2:1 ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Кризата во Манчестер јунајтед очигледно уште не е завршена, по поразот од 0:1 од Јувентус на „Олд Трафорд“, во кој повеќе „болеше“ очајната игра отколку ...
  сите 56 | | | веќе видена

  *Крај на натпреварите: Ајакс 1-0 Бенфика, Хофенхајм 3-3 Лион, Шахтар 0-3 Манчестер сити, Манчестер јунајтед 0-1 Јувентус, Реал Мадрид 2-1 П‘лзен, Рома 3-0 ЦСКА ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Јувентус оствари голема победа на гостувањето кај Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид конечно победи, Рома и Сити рутински до три бода. Јувентус го доби дербито со ...
  сите 22 | | | веќе видена

  ЦСКА Москва вечерва и гостува на Рома во Лигата на шампионите, а дел од фановите на рускиот тим доживеаја непријатен момент во италијанската престолнина Рим. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вечерва продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони. Централен настан, вечерва, ќе биде дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Јувентус, односно ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Пресметката на Манчестер јунајтед и Јувентус е натпревар на денот во Европа, најмногу поради враќањето на Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, стадионот на кој ...
  сите 24 | | | веќе видена