Рома

  во

  Натпреварите во националните купови доминираат во денешната фудбалска понуда во обложувалниците на Sport Life, а како што е стандардно редот, ќе ви поунудиме ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Истражувањето покажа дека актуелниот шампион Јувентус е меѓу најстарите тимови во Серија А во моментов. Тимот на Алегри има многу искусни шампиони и тоа го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Истражувањето покажа дека актуелниот шампион Јувентус е меѓу најстарите тимови во Серија А во моментов. Тимот на Алегри има многу искусни шампиони и тоа го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шоја Накаџима се запиша во историјата на јапонскиот фудбал како најскап фудбалер на сите времиња со трансферот во Ал Духаил вреден 35 милиони евра. Досегашниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Криштоф Пјонтек експресно брзо успеа да ги освои симпатиите меѓу фановите на Милан, откако на своите два први натпревари како стартер успеа да постигне голови ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американската Академија за филмски науки и уметности го соопшти списокот со 13 глумци и познати личности кои ќе ги прогласуваат добитниците на 91. доделување ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Капитенот на Рома застана во заштита на соиграчот. После вербалниот судир пред натпреварот во Фиренца, Александар Коларов беше на мета на навивачите на Рома. ...
  сите 39 | | | веќе видена