Рома

  во

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на документи од „Фудбал Ликс“, Шпигел открива тајни планови на 11 клубови од стариот континент за формирање на ново натпреварување кое ќе треба ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Големиот број документи објавени преку „Футбол Ликс“ отворија интересни теми во медиумите кои ги имаат материјалите, а една од нив е формирањето на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  11 клубови од стариот континет кроеле планови и консултирале правни фирми и адвокати за формирање на ново натпреварување кое ќе биде сериозна закана за Лигата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Гигантите на европскиот фудбал предводени од актуелниот шампион Реал Мадрид веќе договориле Суперлига во која постојани членки и основачи ќе бидат 11 клубови, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Шпанецот ја заврши работата, Рома добива големо засилување! Искрено, ваков расплет може да се смета за изненадување. Капитенот на Порто, Ектор Ерера беше на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На натпреварите на Бреша дел од навивачите и скаутите доаѓат само поради Сандро Тонали, 18 годишниот играч за врска. Неговата сличност со Андреа Пирло е ...
  сите 15 | | | веќе видена