Рома

  во

  Чиро Имобиле е фудбалерот кој го предводи Лацио кон Скудетото во Серија А. Тој е играчот кој има феноменална сезона. Досега во 21 меч во првенството даде 25 ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сасуоло се радува на прва победа во дуелите со Рома, вечерва популарните „нероверди’ три пати ја тресеа мрежата на противникот за 20 минути и на крајот со 4-2 ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Денешната програма во италијанската Серија А заврши со победа на Сасуоло над Рома со 4:2, во натпревар во кој домаќините ја нокаутираа „волчицата“ уште во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Един Џеко го постигна првиот од двата гола за Рома против Сасуоло, римската волчица губи со 4:2 на гостински терен, а ако има барем малку причина за радост тоа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Барселона имаше една задача во јануарскиот преоден рок – Да доведе адекватна замена за повредениот Луис Суарес за кого заврши сезоната. Сепак, шпанскиот првак ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Валенсија официјално го ангажираше капитенот на Рома, Алесандро Флоренци, до крајот на сезоната. Италијанскиот репрезентативец се согласи на овој потег за да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Валенсија официјално го ангажираше капитенот на Рома, Алесандро Флоренци, до крајот на сезоната. Италијанскиот репрезентативец се согласи на овој потег за да ...
  сите 3 | | | веќе видена