Рома

  во

  Советот на Општина Центар на својата 18. седница едногласно ја изгласа одлуката за укинување на додатни училишни трошоци за сите деца од категории на социјална ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Франческо Тоти ќе наполни 42 години наредниот четврток, а за истиот ден ја има закажано помоцијата на совјата автобиографија во која се очекува да открие многу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Касемиро не го криеше големото задоволство од играта која ја прикажа Реал Мадрид на дуелот против Рома во Лигата на шампионите, а покрај тоа што даде коментар ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Марко Асенсио во досегашниот тек на кариерата има постигнато навистина доста спектакуларни погодоци од далечина, но она што го направи изминатава вечер на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос одигра уште еден добар натпревар за својот клуб, но и се запиша во бележникот на главниот судија. Кон средината првиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Реал Мадрид одигра спектакуларен натпревар синоќа против Рома и сосема заслужено славеше над италијанскиот тим до 3:0, пресметка во која „кралевите“ постигнаа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Синоќа во Европа на програма беше првото коло во Лигата на шампиони во групите Е, Ф, Г и Х. Во фокусот на вниманието беше првиот црвен картон во настапите во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио е еден од оние кои се очекува да блеснат после заминувањето на Кристиано Роналдо во Реал Мадрид и не можеме да кажеме ...
  сите 9 | | | веќе видена