Рома

  во

  Во пресрет на вечерашниот дуел од Лигата на шампионите против Барселона, калчолигашот Интер заработи 5,8 милиони евра од продадени влезници што е нов рекорд во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот дуел од Лигата на шампионите против Барселона, калчолигашот Интер заработи 5,8 милиони евра од продадени влезници што е нов рекорд во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Бројни тимови го сакаат во своите редови, а сега во трката наводно се вклучува и Барселона. Екипата на Рома би можела да извлече „џекпот“ во финансиска смисла ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Eгипетскиот фудбалер Мохамед Салах го воодушеви фудбалскиот свет минатата сезона со одличните настапи во дресот на Ливерпул. Салах прв пат на пошироката ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рома вчера освои само бод во Фиренца против Фиорентина, што и не е толкава катастрофа, но самата игра на „волчицата“ беше под нивото, а тоа доведе до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Фиорентина и Рома освоија по еден бод (1:1) на вториот натпревар одигран денеска во Серија А, а посебно за гостите ова е разочарувачки резултат со кој е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најголемите и најбогатите клубови од Европа одржаа таен состанок на кој разговараа за формирање на ново клупско натпреварување кое би се викало Европска ...
  сите 27 | | | веќе видена