Рома

  во

  Италијанскиот аналитичар Лучано Пасирани беше избркан од ТВ канал, откако даде расистичка забелешка на адреса на Ромелу Лукаку, откако му предложи на играч, да ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Рома во последното коло од Серија A во натпревар со шест гола однесоа победа против Сасуоло со 4:2. После натпреварот во центарот на вниманието ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Чекањето од неколку дена некогаш се исплати доколку сте убедени дека имате добитна комбинација и правилен избор на типувани натпревари. Доказ за тоа е еден ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Српскиот стратег Синиша Михајловиќ за прв пат вчера поради леукемијата не беше на клупата на на Болоња во Серија А. Во првите две кола Михајловиќ покажа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вечерва во рамките од третото коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, екипата на Милан ја оправда фаворитската улога славејќи на гостувањето кај ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Прва победа за Рома во новата сезона, „волчицата“ вечерва со 4-2 ја доби пресметката со Сасуоло и се радува на три бода. Италија Лоренцо Пелегрини ја ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Рома се радува на првиот триумф во новата сезона, вечерва „волчицата" одигра спектакуларно прво полувреме и го совлада Сасуоло со 4-2.Лоренцо Пелегрини ја ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Екипата на Рома ја запиша првата сезонска победа во Серија А и тоа во пресметката против Сасуоло со 4-2. Домашниот состав имаше пеколно прво полувреме на ...
  сите 64 | | | веќе видена