Рома

  во

  Ако се точни информациите на реномираната „Газета“, Рома би можела да остане без најважниот човек во градењето на тимот. Имено, во Италија се пишува дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во првите три натпревара од четвртото коло на фудбалското првенство на Италија, фаворитот Наполи оствари победа потешко од очекуванот, а Интер кој има голем ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Џенаро де Томазо направил своевиден "кол центар" во својата ќелија, каде има 5 телефони од најновата генерација и знае се што се случува во неговиот клуб. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Легендата на Рома, Франческо Тоти ќе ја претстави својата автобиографска книга среде најзначајните симболи на италијанскиот главен град – Колосеумот. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Здружение за Перспективна интеграција и развој “Рома Перспектив-Прилеп” во рамки на своите активности го спроведе проектот “Еднакви можности зголемен број на ...
  сите 8 | | | веќе видена