Рома

  во

  По традиција еминентната „Газета дело Спорт“ на почетокот на секоја сезона ги објавува сите плати на играчите од Серија А. Како и во претходните години, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Од таборот на Рома ја разгледуваат можноста да му врачат отказ на Еузебио Ди Франческо по слабиот старт на сезоната. Челните лица на „Римската волчица“ веќе ги ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ситуацијата со Бразилецот, Малком ова лето стана една од најпознатите. Како што веќе е познато тој имаше договорен трансфер со Рома, но во последен момент го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Малком чекал приватен авион од Бордо за Рим со цел да потпише за Рома, но на крајот стана нов играч на Барселона.Поранешниот соиграч на Малком од Бордо, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ова лето Рома направи вистински бум на трансфер пазарот, Мончи скоро да го промени и целиот тим, а стартот на сезоната донесе променлива игра. Победа, пораз и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од таборот на Рома ја разгледуваат можноста да му врачат отказ на Еузебио Ди Франческо по слабиот старт на сезоната. Челните лица на „Римската волчица“ веќе ги ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бордо и Рома си имаа подадено рака за трансфер на младиот 21 годишен Бразилец, но, во последен момент стигнал повик кој не се одбива, неговиот веќе екс соиграч ...
  сите 17 | | | веќе видена