Рома

  во

  Тренерот на Рома, Еузебио Ди Франческо, по вчерашниот шокантен пораз од СПАЛ 0:2, се наоѓа пред отказ, објавија италијанските медиуми. Позициите на тренерот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На средбата во Рим, Вања Милинковиќ-Савиќ успеа да ја сочува мрежата на својата екипа, но се најде во центарот на вниманието поради исклучувањето во 75.минута ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рома врза серија од три победи во италијанската лига во ситуација кога му беше дадено ултиматум на тренерот Ди Франческо, но по триумфите над Фрозиноне, Лацио ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Голманот на СПАЛ, Вања Милинковиќ-Савиќ направи глупост што ретко се гледа на фудбалските терени. Тој успеа во неколку секунди да добие два жолти картони на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Трпението на спортско-техничкиот штаб на Челзи кон напаѓачот Алваро Мората е потрошено и од клубот ќе бараат нов напаѓач во јануарскиот трансфер периор, тврди ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Трпението на спортско-техничкиот штаб на Челзи кон напаѓачот Алваро Мората е потрошено и од клубот ќе бараат нов напаѓач во јануарскиот трансфер периор, тврди ...
  сите 24 | | | веќе видена