Рома

  во

  Миралем Пјаниќ беше дел од вчерашната победа која ја оствари Јувентус против неговиот поранешен тим Рома, а правејќи своја анализа на триумфот кој го оствари ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Даглас Коста е среќното лице на фудбалскиот тим Јувентус. Со бразилското крило кој има прекар Флеш, Јуве последен пат загубил во 2018 година против Наполи и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Мануел Аканџи би можел да си замине од Борусија Дортмунд, откако тимот објави можност за негова продажба, заедно со уште неколкумина играчи. „Милионерите“ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Се враќаме наназад во италијанско на денешен ден 2002-ра година, сезона во која титулата ја бранеше Рома, а ја освои Јувентус предводен од Дел Пјеро, Трезеге, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За искусниот италијански фудбалски стратег мајката на Роналдо е „најголемиот виновник“ што светот на фудбалот доби нешто посебно, а Португалецот не запира со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус со 3:1 ја совлада Рома и со тоа се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Актуелниот италијански шампион на крилата на одличниот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Јануарскиот преоден рок влегува во самата завршница, а со Спортски бидете во тек со се најважно што се случува! Виктор Мозес уште пред неколку дена ги помина ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус со 3:1 ја совлада Рома и со тоа се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Актуелниот италијански шампион на крилата на одличниот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Јувентус се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако без многу проблеми со 3:1 ја елиминираше Рома. Старата дама уште во првото полувреме даде три ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус без проблеми ја победи Рома и се пласира во полуфиналето на италијанскиот Куп. „Старата дама“ победи со 3:1, а работата си ја заврши уште ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус се пласираше во полуфиналето од италијанскиот куп со победа против Рома во четвртфиналето, со резултат 3:1. Рома имаше нешто подобар старт ...
  сите 37 | | | веќе видена