Рома

  во

  Eгипетскиот фудбалер Мохамед Салах го воодушеви фудбалскиот свет минатата сезона со одличните настапи во дресот на Ливерпул. Салах прв пат на пошироката ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рома вчера освои само бод во Фиренца против Фиорентина, што и не е толкава катастрофа, но самата игра на „волчицата“ беше под нивото, а тоа доведе до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Фиорентина и Рома освоија по еден бод (1:1) на вториот натпревар одигран денеска во Серија А, а посебно за гостите ова е разочарувачки резултат со кој е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најголемите и најбогатите клубови од Европа одржаа таен состанок на кој разговараа за формирање на ново клупско натпреварување кое би се викало Европска ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реал, Барселона, Јунајтед, Баерн, Јувентус, Челзи, Арсенал, ПСЖ, Сити, Ливерпул и Милан ќе се водат на основачи, додека Атлетико Мадрид, Дортмунд, Марсеј, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 30 | | | веќе видена