Рома

  во

  Во дербито во Рим во 21-то коло од Серија А, фудбалерите на Рим и Лацио одиграа нерешено 1:1 (1: 1). На стадионот „Олимпик“ копјата ги преминаа двајца играчи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рома и Лацио на пауза заминаа со 1-1 откако гостите во финишот на првиот дел изедначија со најсмешниот гол во историјата на римското дерби, голманот Пау Лопез ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рома го надигра Лацио и заслужи да освои три бода на „Дерби Капитале“, но на крајот мораше да се задоволи само со освоен бод и прекин на фасцинантната серија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По еден гол на двете страни за по еден бод на Рома и Лацио во големото римско дерби на „Олимпико“. Римската волчица ја имаше улогата на фаворит и поведе со ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лацио со многу среќа стигна до израмнување на градското дерби со Рома, со голот што дефинитивно е најсмешен во историјата на големите дерби-дуели на гигантите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Втората сезона на Спортската прогноза што ја организираат обложувалниците Sport Life и нашиот портал Спорт Манија се уште е без добитник на главната премија за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесуваат дека Кике Сетиен го повлекол првиот порадикален потег и побарал од челниците на клубот да се ослободат од еден фудбалер на тимот. ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Рома и Лацио утре на „Олимпико“ го играат големото градско дерби во рамките на 21. коло во италијанската Серија А. Трибините на „Олимпико“ ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесуваат дека Кике Сетиен го повлекол првиот порадикален потег и побарал од челниците на клубот да се ослободат од еден фудбалер на тимот. ...
  сите 102 | | | веќе видена

  До затварањето на трансфер пазарот не остана уште многу, со Спортски бидете во тек со се што се случува. Интересна вест пренесуваат француските медиуми, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  До крајот на јануарскиот рок не остана многу, а Рома не беше во можност да најде замена за Николо Заниоло. Заниоло претрпе сериозна повреда против Јувентус ...
  сите 48 | | | веќе видена