Рома

  во

  Поранешниот англиски фудбалски репрезентативец Ешло Кол, кој во текот на кариерата впиша 107 настапи, во неделата објави дека ја завршува играчката кариера на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Јирген Клоп со своите постапки јасно му стави до знаење на Дејан Ловрен дека полека го губи своето место во неговиот тим, па за очекување е хрватскиот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Босанскиот фудбалски репрезентативец, Един Џеко одлучи да остане во Рома затоа што не можеше повеќе да го чека расплетот на сагата на Мауро Икарди во Интер, ...
  сите 53 | | | веќе видена