Путин

  во

  Севернорејскиот лидер Ким Џонг-Ун отпатува за Русија на првата средба со Владимир Путин. Државните медиуми објавија дека заминал со приватен воз, додека Кремљ ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Оние кои го пречекаа севернокорејскиот лидер денеска во Русија, беа сведоци на една необична сцена. Имено додека возот пристигнуваше на станицата, ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Руското судство ја донесе првата пресуда според новиот закон со кој се казнува навреда, односно еклатантно непочитување на власта и државните симболи. Јуриј ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун со воз ја премина границата и пристигна во Русија, каде утре со рускиот претседател Владими Путин ќе ја остварат нивната ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, го надгледуваше нурнувањето нова подморница наменета за транспорт на подводни нуклеарни беспилотни летала, оружје што може ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со разговорите со Путин, Ким дополнително ќе ја зајакне својата позиција во идните преговори со американскиот претседател Доналд Трамп. Од друга страна, пак, ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин ја претстави новата подморница на руската воена морнарица која ќе носи ракети со боеви глави доволно моќни за да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Руското судство ја донесе првата пресуда според новиот закон со кој се казнува навреда, односно еклатантно непочитување на власта и државните симболи. Јуриј ...
  сите 5 | | | веќе видена