Путин

  во

  Истражувањето на агенцијата Галуп, спроведено во 57 земји низ целиот свет, покажува дека германската канцеларка Ангела Меркел е најпозитивно оценет лидер вo ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Истражувањето на агенцијата Галуп, спроведено во 57 земји низ целиот свет, покажува дека германската канцеларка Ангела Меркел е најпозитивно оценет лидер вo ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Списанието „Тајм“ не го избра Доналд Трамп за личност на 2018 година, но можеби тоа ќе го направи оваа година. Трамп ја заврши годината соочувајќи се со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Се шпекулира околу причините за слетувањето на авионот , откако Москва недвосмислено го поддржа претседателот Николас Мадуро. Авионот Боинг 777 со 400 седишта ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Патнички авион на руска авиокомпанија слетал вчера во Каракас со цел да изнесе 20 тони злато од резервите на венецуелската Централна банка, напиша на Твитер ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Патнички авион на руска авиокомпанија слетал вчера во Каракас со цел да изнесе 20 тони злато од резервите на венецуелската Централна банка, напиша на Твитер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и сопругата Меланија Трамп тајно се сретнале со рускиот претседател Владимир Путин, пренесуваат американските медиуми. ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Патнички авион на руска авиокомпанија слетал вчера во Каракас со цел да изнесе 20 тони злато од резервите на венецуелската Централна банка, напиша на Твитер ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Патнички авион на руска авиокомпанија слетал вчера во Каракас со цел да изнесе 20 тони злато од резервите на венецуелската Централна банка, напиша на Твитер ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Патнички авион на руска авиокомпанија слетал вчера во Каракас со цел да изнесе 20 тони злато од резервите на венецуелската Централна банка, напиша на Твитер ...
  сите 30 | | | веќе видена