Путин

  во

  Русија ќе ги укине реципрочните мерки што ги воведе кон земјите членки на Европска Унија откако ЕУ ќе ги укине санкциите за Русија, изјави рускиот претседател ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претседателот Владимир Путин ги потпиша измените на законот со кои се воведуваат парични казни за Русите, кои го шират она што властите го сметаат за лажни ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, потпиша закон со кој на руските власти им се овозможува блокирање на интернет-страници и изрекување казни за лажни вести и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои се забранува непочитување на државата и ширење на опасни лажни вести на интернет. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои се забранува непочитување на државата и ширење на опасни лажни вести на интернет. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот грузиски претседател смета дека следната мета на Путин би можела да биде европска земја која не е членка на НАТО, како Шведска или Финска. Како што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои се забранува непочитување на државата и ширење на опасни лажни вести на интернет. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша законите со кои се забранува непочитување на државата и ширење на опасни лажни вести на интернет. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најпрвин дојде во Грузија, потоа во Украина, а следната мета на Путин веројатно нема да биде поранешна советска земја, тврди поранешниот грузиски претседател ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Северноатланската алијанса по повод, како што велат од таму, петгодишнината од анексијата на Крим од страна на Русија, во соопштение оцени дека овој чин ...
  сите 32 | | | веќе видена