Путин

  во

  Бројот на Русите кои позитивно ја оценуваат улогата на советскиот лидер Јосиф Сталин во историјата на земјата го достигна рекордот, покажува анкетата која ...
  сите 10 | | | веќе видена

   Нотр Дам е спасен од комплетно рушење, но „лузните“ долго ќе се „лекуваат“. Објектот кој е граден повеќе од 200 години, беше спасен од 400 храбри пожарникари. ...
  сите 748 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин му понуди на францускиот претседател Емануел Макрон да ги испрати најдобрите руски специјалисти за да помогне во обновата на ...
  сите 748 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, му понуди на францускиот претседател, Емануел Макрон, да ги испрати најдобрите руски специјалисти за да помогне во ...
  сите 748 | | | веќе видена

  Подготовките за состанокот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се во тек, но засега се уште не е познато каде и кога ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Подготовките за состанокот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се во тек, но засега се уште не е познато каде и кога ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Подготовките за состанокот меѓу рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се во тек, но засега сѐ уште не е познато каде и кога ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Списоци на станари и вработени во фирми кои се наоѓаат во централното градско подрачје бара МВР во пресрет на посетата на папата Франциск, зашто безбедносните ...
  сите 51 | | | веќе видена