Путин

  во

  Иако на рускиот претседател Владимир Путин до крајот на мандатот му остануваат уште пет години, Кремљ веќе се подготвува за тој период и цели тимови на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пакетот санкции што САД ги подготвува за Турција ќе биде објавен по 16 јули, јавија некои западни медиуми, додека во меѓувреме синоќа слетаа уште три руски ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Ако српскиот претседател Вучиќ сè уште не се откажува од решението за Косово кое подразбира размена на територии, за што тогаш ќе разговараат тој и Макрон два ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Првата група компоненти на ракетниот систем Ц-400 пристигна во Турција на крајот од оваа недела, а најмалку пет модули беа истоварени во земјата ова утро. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
  сите 30 | | | веќе видена