Путин

  во

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на 20 февруари во Вашингтон. – Ме радува што ќе имам работен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ако Русија не го сака НАТО на своите граници, тие само треба да ја сопрат агресијата против своите соседи.Ова го изјави капетанот о дпрв ранг во морнарицата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шефот на конзервативната Европска народна партија (ЕПП) и нејзин кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер го критикуваше грчкиот премиер ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Шефот на конзервативната Европска народна партија (ЕПП) и нејзин кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер го критикуваше грчкиот премиер ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Шефот на конзервативната Европска народна партија (ЕПП) и нејзин кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер го критикуваше грчкиот премиер ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Единствена Македонија: Заев ги обештетува лозарите од буџетот а не бара одговорност за винарските визби кои го украле грозјето на лозарите Од вчерашната ...
  | | веќе видена | слични

  Рускиот претседател, Владимир Путин планира кон крајот на месецов да одржи годишно обраќање пред Федералното собрание.Путин претходниот говор пред Федералното ...
  сите 2 | | | веќе видена