Путин

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера пристигна во Будимпешта, првата станица од повеќе дневната посета на централна Европа. На врвот на неговата ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави вчера дека прашањето за корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео во понеделникот ја започнува петтдневната европска турнеја на којашто, според најавите на американските функционери, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на 20 февруари во Вашингтон. – Ме радува што ќе имам работен ...
  сите 18 | | | веќе видена