Путин

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Г. Ронаи, кој е вашиот став за тоа што Орбан го крие поранешниот премиер на Македонија, Груевски. -Унгарија не сака да крие политички криминалци. Виктор Орбан ...
  сите 463 | | | веќе видена

  Со нановите настани околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски и мерките за претпазливост против другите обвинети фунционери, отвореното Студио 1 ...
  сите 463 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
  сите 38 | | | веќе видена