Путин

  во

  Американскиот режисер, сценарист и продуцент, Оливер Стоун зеде ексклузивното интервју од рускиот претседател Владимир Путин во рамките на снимките за „Во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за измама, ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин нема да и наметне санкции на Грузија како што побара парламентот, истакнувајќи дека е поважно да се поправат влошените ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, денеска го одби повикот на парламентот да и наметне санкции против Грузија, истакнувајќи дека треба да се работи на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Берни Еклстоун, некогаш прв човек на Формула 1, изјавил дека би застанал пред вооружен напаѓач доколку е тоа потребно, за да го спаси рускиот претседател ...
  | | веќе видена

  Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со ...
  сите 215 | | | веќе видена

  При наместените разговори, Вован и Лексус на своите соговорници им се претставувале како да се некои други лидери. Така во разговорите со Макрон, тие се ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, изјави дека би застанал пред вооружен напаѓач кој се обидува да го убие рускиот претседател Владимир Путин, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус досега насанкале повеќе политичари, но за нас станаа познати откако премиерот Зоран ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со ...
  сите 151 | | | веќе видена