Путин

  во

  Москва е подготвена да одговори реципрочно ако ЕУ почне да ги укинува санкциите, изјави рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со лидерите на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Претседателите на Кина и Русија, имаа средба во Москва, а по тј повод зоолошката во Москва добила подарок две панди. Џинпинг, претседастелот на Кина, ги ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска предупреди дека меѓународниот систем за контрола на нуклеарното оружје може да се распадне и нагласи дека ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кремљ не знае дали норвешкиот државјанин Фроде Берг, обвинет за шпионажа во Русија, официјално побарал помилување, изјави за ТАСС рускиот прес-секретар Дмитриј ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Пурин, изјави дека Москва нема намера да праќа војници ниту да формира воени бази во Венецуела. Коментирајќи ја изјавата на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска предупреди дека меѓународниот систем за контрола на нуклеарното оружје може да се распадне и нагласи дека ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска предупреди дека меѓународниот систем за контрола на нуклеарното оружје може да се распадне и нагласи дека ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, Требало да биде поканет на обележувањето на 75-годишнината од истоварувањето на Нормандија, таканаречен Ден Д, сметаат ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Резултатите од анкетата на францускиот весник „Фигаро“ покажуваат дека повеќе од 80 испитаници сметаат дека рускиот претседател Владимир Путин требало да биде ...
  сите 72 | | | веќе видена