Путин

  во

  Денес, 5 јануари 2019 година, во Фанар беше потпишан Томосот за автокефалија на новата Православна Црква во Украина. На чинот кој се изврши во Патријаршискиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рускиот престедател Владимир Путин денеска телефонски разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за состојбата во Сирија, како и за одлуката на САД ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја исполни желбата за едно болно момче кое посака да го види Санкт Петербург од птичја перспектива.Овој пат вети ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја исполни желбата за едно болно момче кое посака да го види Санкт Петербург од птичја перспектива. Овој пат вети ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја исполни желбата за едно болно момче кое посака да го види Санкт Петербург од птичја перспектива. «И сегодня на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја исполни желбата за едно болно момче кое посака да го види Санкт Петербург од птичја перспектива. Овој пат вети ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја исполни желбата за едно болно момче кое посака да го види Санкт Петербург од птичја перспектива. Овој пат вети ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со прекор и негодување во Србија се коментира изјавата на македонскот премиер Зоран Заев, кој вели дека и тој како албанскиот премиер Еди Рама би ги отворил ...
  сите 57 | | | веќе видена