Путин

  во

  Путин ја даде командата за почетокот на изградбата на последната фаза , по што главниот извршен директор на ,,гаспром” му нареди на бродот ,,Пионерски дух” да ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, заедно со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, преку теле-мост ќе учествува на церемонијата за завршувањето на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Никој не е заштитен од можни американски санкции, кои многу често се апсолутно непредвидливи и неосновани, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Лондонски критичари го обвинуваат рускиот анимиран серијал „Маша и Медо“ дека се занимава со „кремљска пропаганда“ и дека е инструмент за „мека моќ“ на Русија, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе допатува во Турција за да учествува на церемонија по повод завршувањето на проектот за поставување на гасоводот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Путин треба да му изгради споменик на Заев во Москва оти не постои поглупав американец од Зоран Заев, порача Љупчо Палевски од протестот пред Собранието за ...
  сите 2 | | | веќе видена