Путин

  во

  Валаам (Русија) важи за „северна Света гора“ на православието. Таму е оној јеромонах со потекло од Македонија кој пред некоја година проба да му баци рака на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Србите со масовното излегување вчера на избирачките места го одбранија северот на Косово. Во таа одбрана државниот врв на Србија и српското население на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Колку што Балканот е понестабилен регион, толку е Путин помоќна политичка фигура, предупредуваат политичките аналитичари, и додаваат дека рускиот претседател ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неодамна во Хелсинки, група студенти присуствуваа на предавање на тема која не е вообичаено опфатена со програмите на повеќето колеџи. Пред аудиториумот во ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Додека сцената, светлата и учесниците се трудат да бидат претставени на највисоко можно нивно, сепак, како и на секој настан, така и на Евровизија, низ ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Ники Хејли, поранешната амбасадорка на САД во Обединетите Нации, го нарече Путин непријател. Советникот за национална безбедност Цон Болтон, го нарече Путин ...
  сите 62 | | | веќе видена