Иран има силни опции за одмазда против Израел, вклучително и нуклеарно оружје


Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според информациите, Амир Абдолахјан во телефонски разговор со шефот на португалската дипломатија Пол Рангел рекол дека Иран сака да го ослободи екипажот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Признавајќи дека неодговорниот чин на силите на израелскиот режим претставува сериозна ескалација во и онака нестабилен регион, двете страни го повикаа СБ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден била шокирана од размерите на иранскиот одмазднички напад со ракети и беспилотни летала против Израел ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 347 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ на почетокот на јавната седница пред Управниот суд ја повлече тужбата по одлуката на ДИК за одбивање на нивниот приговор за избирачко место ...
сите 249 | | | веќе видена

Откако некои медиуми објавија дека Фатмир Битиќи заминува од СДСМ и оди во ВРЕДИ, на фејсбук се огласи тој, демантирајќи ги објавите -Ги повикувам медиумите ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека консолидирале 61 пратеник. „Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме консолидирано точно 61 пратеник“, ...
сите 123 | | | веќе видена

Петмина израелски војници загинаа во Џабалија во северниот дел на Газа кога по грешка вчера биле погодени од израелски тенк. Да потсетиме, десетици илјади ...
сите 464 | | | веќе видена

Дали цензусот за претседател се постигна со гласовите на Албанците? Кои беа реализираните сценарија на албанските политички партии и коалиции околу изборот на ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран има силни опции за одмазда против Израел, вклучително и нуклеарно оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: