Манчестер Сити

  во

  Поранешниот англиски репрезентативец, Џо Харт, сезонава е член на Барнли, но понуден му е на Престон (тим кој е 17-ти во Чемпионшип), па многумина се прашуваат ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Maнчестер Сити во средата навечер во првиот полуфинале натпревар во Лига Купот го прегази треголигашот Бартон со 9:0. На полувремето беше се решено со оглед на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Манчестер Сити славеше на својот стадион против нисколигашот Бартон во рамките од полуфиналето во Лига Купот. „Граѓаните“ славеа победа со резултат 9:0, а еден ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Манчестер Сити пресериозно го сфати предизвикот наречен Лига куп, без разлика на тоа што за свој противник имаше тим кој настапува во пониските лиги во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер Сити синоќа буквално го прегази третолигашот Бартон победувајќи го со 9-0, а Пеп Гвардиола вели дека тоа го направиле од почит кон противникот. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Манчестер сити му даде вистинска лекција за елитен фудбал на третолигашот Бартон, победувајќи го со неверојатни 9:0 во првиот меч од полуфиналето на англискиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тренерот на Бартон, Најџел Клаф беше расположен за шега и покрај тоа што беа демолирани на Етихад со 9-0, вели дека позитивно e тоа што не примиле ДЕСЕТ. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Манчестер Сити синоќа на „Етихад“ славеше против третолигашот Бартон со 9:0 на првиот натпревар од полуфиналето од англискиот Лига Куп. Со четирите погоди на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Емили и Едвард се брат и сестра и големи навивачи на Бартон, но им се случи вистински малер и долго патешествие од Лондон и Глазгов до Манчестер на историскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Манчестер Сити пресериозно го сфати предизвикот наречен Лига куп, без разлика на тоа што за свој противник имаше тим кој настапува во пониските лиги во ...
  сите 28 | | | веќе видена