Манчестер Сити

  во

  Во следниве три дена се игра новото петто коло во Премиер лигата кое ни носи неколку интересни мечеви од кои најголемо внимание предизвикува дербито на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  По завршувањето на кариерата Гвардиола веднаш отпловил во тренерските води, а од 2007 година кога ја презеде екипата Б на Барселона, направи неколку големи ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Веднаш после завршувањето на фудбалската кариера Пеп Гвардиола заплива во тренерските води и најпрво го водеше Б тимот на Барселона. Набрзо потоа седна на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Дали навистина вреди толку многу? Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола во интервјуто за шпанските медиуми зборуваше за повеќе теми, а откри и информација ...
  сите 40 | | | веќе видена