Манчестер Сити

  во

  Жозе Мурињо признава дека тој заслужено го добил отказот од Манчестер јунајтед, но смета дека „црвените ѓаволи“ сега се уште полоши отколку со него. Англија ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо признава дека тој заслужено го добил отказот од Манчестер јунајтед, но смета дека „црвените ѓаволи“ сега се уште полоши отколку со него.Манчестер ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер Сити кој го обележа ова коло во Премиер лигата откако го постигна својот прв хет-трик во убедливата победа над Вотфорд со 8:0, Бернардо ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вобичаените „осомничени“, Лионел Меси и Кристијано Ронално во друштво на Вирџил Ван Дајк. Ова е тројката од која вечерва во Милано ќе биде избран најдобриот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед ги разочара навивачите со новиот пораз во Премиер лигата, овој пат „црвените ѓаволи“ загубија со 2:0 на гостувањето кај Вест Хем.Фудбалерите ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Ливерпул славеше против Челзи на „Стемфорд Бриџ“ и со тоа стана првиот клуб во ерата на Премиер лигата што успеал две сезони по ред да започне со шест победи. ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Во дерби натпреварот од шестото коло на англиското фудбалско првенство Ливерпул како гостин со 2:1 го доби Челзи, и така повторно со пет подови предност се ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Дали Гвардиола ќе ротира за денешното гостување кај Норич, останува да видиме, тој има таква прилика со оглед на големата криза кај старо-новиот Премиерлигаш ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Ливерпул го заддржа стоотстотниот учинок во Премиер лигата, откако успеа да изддржи за 2:1 победа на гости кај Челси, додека Арсенал се намачи со 10 играчи да ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Ливерпул го заддржа стоотстотниот учинок во Премиер лигата, откако успеа да изддржи за 2:1 победа на гости кај Челси, додека Арсенал се намачи со 10 играчи да ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Марио Балотели ова лето се пресели во повратникот во елитното италијанско друштво тимот на Бреша, а своето деби за новиот клуб може да го направи нареднава ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели изјави дека достигнал многу добра форма. Според Италијанецот, тој изгубил тежина и сега е на ниво од времето кога играше во ...
  сите 38 | | | веќе видена