Манчестер Сити

  во

  На синоќешниот натпревар помеѓу Манчестер Сити и Шахтјор беше виден еден од најсмешните пенали на фудбалските терени во последно време. Главен актер беше Рахим ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лингард ги одигра завршните 20 минути на мечот во Торино, во игра влезе при водство на Јувентус, а неговиот тим на крајот славеше со 1-2, но, во тие минути кои ...
  сите 12 | | | веќе видена

  25 годишниот офанзивец изминатото лето потпиша за Премиерлигашот по трансферот кој чинеше 50 милиони евра, онолку колку што доби Шахтер како обештетување, тој ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, Фред ја истакна главната причина поради која потпишал за „Црвените Ѓаволи“. Фред потенцираше дека ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Манчестер Сити убедливо го совлада Шахтјор на свој терен со (6:0), а мечот го одбележа и срамотниот пенал досуден во 24.минута од играта. Во еден контра-напад, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Манчестер Сити доби непостоечки пенал на натпреварот против Шахтар, Рахим Стерлинг сам се сопна од тревата, а судијата покажа на белата точка, фудбалерот сега ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го декласираа украински Шахтјор, меѓутоа во центарот на вниманието се најде судијата Касаи кој што досуди контроверзен ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Манчестер Сити доби непостоечки пенал на натпреварот против Шахтар, Рахим Стерлинг сам се сопна од тревата, а судијата покажа на белата точка, фудбалерот сега ...
  сите 29 | | | веќе видена