Манчестер Сити

  во

  Брахим Диаз и официјално беше потврден како најново засилување за Реал Мадрид, а со неговиот ангажман од Манчестер Сити, фановите на „кралскиот клуб“ барем за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Минимална победа со 1:0 забележа Тотенхем над Челзи на првиот натпревар во полуфиналето на англискиот Лига куп. Единствениот погодок синоќа на „Вембли“ го ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Минимална победа со 1:0 забележа Тотенхем над Челзи на првиот натпревар во полуфиналето на англискиот Лига куп.Единствениот погодок синоќа на „Вембли“ го ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Минимална победа со 1:0 забележа Тотенхем над Челзи на првиот натпревар во полуфиналето на англискиот Лига куп. Единствениот погодок синоќа на „Вембли“ го ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Жозеп Гвардиола, изјави дека клубот сторил сé што е можно за играчот од средниот ред Брахим Дијаз да не оди во Реал Мадрид, објави ...
  сите 32 | | | веќе видена

  ВАР системот функционира и во Англија, но само во куп мечевите, а вечерва индиректно одлучи Тотенхем да го победи Челзи со 1:0 во првиот полуфинален меч од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Брахим Диаз во понеделникот стана првото засилување за Реал Мадрид во 2019 година, а многумина беа изненадени кога 19 годишен играч за врска потпиша договор на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола е обвинет дека наредил тревата на Етихад да остане подолга за да се оневозможи брзата игра на Ливерпул, но тренерот на Манчестер Сити го негира ...
  сите 39 | | | веќе видена