Манчестер Сити

  во

  Манчестер Сити одби да и даде одговор на УЕФА на прашањата околу наводното прекршување на Финансискиот фер плеј, а врз основа на обвинувањата кои произлегоа од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре не планира да и стави крај на неговата кариера, а додека трае потрагата во нов ангажман тој во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Брахим Диаз пред десетина стави потпис на договор со Реал Мадрид, а веќе Солари му даде шанса како резерва на два натпревари. Диаз пред Реал Мадрид беше дел од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини признава дека му е мило што е на истата страна со Кристијано Роналдо во Јувентус, откако Португалецот му ги „скршил соништата“ толку многу пати ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре не планира да и стави крај на неговата кариера, а додека трае потрагата во нов ангажман тој во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мајк Фелан на времето и самиот бил играч на Манчестер Јунајтед (102 меча и 2 гола), така што добро знае какво е чувството да се носи дресот на „црвените ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Манчестер Сити оствари рутинска победа на мечот со кој беше заокружено 22-то коло во англиската Премиер лига, а човек на одлука беше Бразилецот Габриел Жесус ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на англискиот првак издвои и што би сторил доколку Ливерпул излезе како победник во трката за титулата во Премиерлигата оваа сезона, во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре во моментов е без клуб откако што го напушти Олимпијакос. Туре во дресот на грчкиот клуб играше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Едерсон, голманот на Манчестер сити, одлучи дека му е доста од дремката на голот против Вулверхемптон, па во финишот на мечот одлучи малку и да ги дрибла ...
  сите 2 | | | веќе видена