Манчестер Сити

  во

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Возбудливата ноќ во Лигата на шампионите кулминираше во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, кој се одигра на Алијанц стадионот во Торино. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, рекол дека оние што ќе решат да учествуваат во новото натпреварување, кое под името Суперлига, го подготвуваат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во подредена улога на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Англискиот крилен напаѓач и член на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг беше актер на еден од најсрамните пенали видени во Лигата на шампионите. Тој во вчерашниот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Манчестер Сити го демолираше Шахтјор со 6:0 на домашниот „Итихад“, но она што остави посебен впечаток од овој натпревар е начинот на кој домаќините стигнаа до ...
  сите 36 | | | веќе видена

  На Етихад, во рамките на 4. коло на Лига на шампионите, играле Манчестер Сити и Шахтар. Овој меч бил посебен поради неверојатната грешка на судијата Виктор ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  „Ѓаволите“ забележаа триумф на гостувањето во Торино со голем пресврт во последните пет минути од мечот, по мајсторијата на Роналдо, Мата одговори на ист начин ...
  сите 112 | | | веќе видена

  -„СТАРАТА ДАМА“ ПРЕРАНО ЗАПОЧНА ДА СЛАВИ, „ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ“ ГО ОСВОИЈА ТОРИНО- На тој начин е прекината серијата од три победи по ред на италијанскиот шампион ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед славеше на гостувањето во Торино, „Ѓаволите" во последните пет миниту од мечот го свртеа резултатот во своја корист откако Кристијано ...
  сите 55 | | | веќе видена