Манчестер Сити

  во

  Шпанска „Марка“ го потврди она што веќе долго време се најавуваше – Азар одбил продолжување на договорот со Челзи и ги договорил личните услови со Реал Мадрид. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо тврди дека не добил доволно поддршка во плановите за купување на фудбалери додека бил на чело на „Олд ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо како вип гостин во студиото на „Беин Спортс“ даваше коментари во воведот за големото дерби меѓу Арсенал и Челси, но и по крајот на истото, а мора ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Воедно Солскјер запиша и рекорд, тој е првиот менаџер во историјата на Манчестер Јунајтед што триумфирал на првите свои шест лигашки мечеви со клубот. После ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул успеаја да ја добијат битката со жилавиот Кристал Палас и одново да ја зголемат предноста во однос на второпласираниот Манчестер Сити ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вулверхемптон после два врзани порази во Премиер лигата (Кристал Палас и Манчестер Сити) во 23-тото коло го дочека Лестер и славеше победа со резултат 4:3. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се случуваше на трансфер пазарот. – ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Јирген Клоп вели дека „сочувствува“ со англиските фудбалски фанови кои навиваат Ливерпул да не ја освои својата прва титула по 29 години. „Црвените“ се на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во наредниве два дена ќе се одигра новото 23. коло во Премиер лигата, коло кое носи „рутински“ натпревари за фаворитите за највисок пласман, но и едно големо ...
  сите 17 | | | веќе видена