Манчестер Сити

  во

  Рахим Стерлинг одигра неверојатен натпревар против Чешка и ја предводеше селекцијата на Англија во убедливата победа од 5:0. Фудбалерот на Манчестер Сити ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг беше главна ѕвезда на вечерашниот натпревар кој се одигра на „Вембли“, бидејќи фудбалерот на Манчестер Сити буквално сам се справи со Чесите кои ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Садерленд и Манчестер Сити е осуден поради сексуален напад врз 15 годишна обожавателка. Таткото на Адам пристигнал утрово со Мерцедес ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Некогашниот репрезентативец на Англија, Адам Џонсон, е пуштен од затвор по три години. Џонсон беше осуден на шест години за заведување, љубење и непримерно ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шефовите на Реал Мадрид го следатодблизу бразилскиот талент на Фламенго, Рениер Жесус. Според „Сан“, Флорентино Перез и неговите соработници дури работат на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добил 350 милиони фунти на располагање за засилувања во летниот преоден рок, пишуваат англиските медиуми. Шпанскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Непријателството меѓу навивачите на Ливерпул и Манчестер Јунајтед е познато, а една од легендите на „црвените ѓаволи“ – Вејн Руни призна дека искрено се надева ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес даде прилично интересен коментар околу засилувањата на Манчестер Сити. Хенес тврди дека Гвардиола му кажал што прави ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На денешен ден пред четири години, легендата на Ливерпул, Стивен Џерард го имаше својот последен настап против Манчестер јунајтед, кој за жал заврши неславно. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новата Суперлига, која се очекува да ја замени Лигата на шампионите, ќе гарантира приход од 900 милиони евра годишно за секој тим, кој има загарантирано ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес на интересен начин се обиде да долови како функционира Манчестер Сити, клуб кој е во сопственост на Шеикот Мансур, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вејн Руни, легендарниот голгетер на Манчестер јунајтед, се надева дека Манчестер сити ќе стане првак на Англија за да не мора да ги гледа навивачите на ...
  сите 29 | | | веќе видена