Манчестер Сити

  во

  Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во викендот кој е пред нас ќе имаме шанса да погледнеме неколку интересни фудбалски натпревари. Со оглед на тоа што следува репрезентативната пауза, веројатно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Медиумите од Франција откриваат детали за етичките бонуси кои ги имаат играчите на ПСЖ, Нејмар ја предводи и оваа листа и му следуваат 375.000 евра месечно ...
  сите 28 | | | веќе видена

  ПСЖ со многу пари се обидува да ги натера играчите да се однесуваат коректно, на име на етички бонуси, каде еден од условите е поздравување на навивачите, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Дани Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Манчестер Сити во летото, 2017 година. Алвеш беше прв ...
  сите 8 | | | веќе видена

  УЕФА сериозно размислува да го забрза на воведувањето на ВАР-технологија на натпреварите од Лигата на шампионите, по огромниот кикс на судијата Виктор Касаи и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по големата победа на гостувањето во Торино, на прес конференција говореше пред уште една голема пресметка, ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 43 | | | веќе видена