Манчестер Сити

  во

  Емили и Едвард се брат и сестра и големи навивачи на Бартон, но им се случи вистински малер и долго патешествие од Лондон и Глазгов до Манчестер на историскиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Манчестер Сити пресериозно го сфати предизвикот наречен Лига куп, без разлика на тоа што за свој противник имаше тим кој настапува во пониските лиги во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчеравечер го прегази Бартон во натпреварот од полуфиналето во англискиот Лига Куп. „Граѓаните“ славеа со дури 9:0 и така ја продолжијата низата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Манчестер Сити ја наполни мрежата на Бартон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот, паднаа дури девет погодока а шест различни играчи се запишаа во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Манчестер Сити немаше милост за третолигашот Бартон и го декласираше со 9-0 на Етихад за најголемата победа во полуфинале на Лига купот.Слободно може да се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тимот на Манчестер Сити имаше вистинско гол шоу на вечерашниот меч против Бартон во полуфиналето на Лига Купот притоа победувајќи со нестварни 9-0 со што ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Манчестер сити му даде вистинска лекција за елитен фудбал на третолигашот Бартон, победувајќи го со неверојатни 9:0 во првиот меч од полуфиналето на англискиот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Манчестер сити го совлада нисколигашот Бартон со убедливи 9-0 во првата полуфинална пресметка во Лига Купот на Англија. „Граѓаните“ практично обезбедија ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Брахим Диаз се претвори во прво зимско засилување на Реал Мадрид откако актуелниот европски и светски шампион одлучи да го купи талентираниот фудбалер на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Жозеп Гвардиола, изјави дека клубот сторил сé што е можно за играчот од средниот ред Брахим Дијаз да не оди во Реал Мадрид, објави ...
  сите 30 | | | веќе видена