Манчестер Сити

  во

  Жорди Алба истакна дека сака да остане во Барселона, но дека за неговата судбина одлучува клубот. Договорот на Алба истекува на крајот од следната сезона и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Вулверхемптон (21 часот) Фудбалерите на Пеп Гвардиола се во застрашувачка голгетерска форма. Поразот од Лестер кон крајот на декември многу ги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тотенхем вчера го претрпе вториот последователен пораз на домашен терен во Премиер лигата. По шокот од Вулвс со 3-1, „петлите“ вчера на „Вембли“ не можеа ништо ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Екипата на Евертон славеше рутинирана победа од 2-0 пред својата публика против тимот на Борнмут во 22 коло од англиската Премиерлига. Првото полувреме помина ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Екипата на Евертон славеше рутинирана победа од 2-0 пред својата публика против тимот на Борнмут во 22 коло од англиската Премиерлига. Првото полувреме помина ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Се одиграа петте предвидени натпревари во стандардниот термин од 16 часот во 22 коло од англиската Премиерлига, лидерот во шампионатот сигурен на гостувањето ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во 22.коло, во Премиер лигата. Тие забележаа три победи и едно реми, а честа на домаќините ја спасија фудбалерите на ...
  сите 13 | | | веќе видена