Манчестер Сити

  во

  Актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити и официјално го потврди второто засилување во овој преоден рок, а тоа е Родриго Ернандез Касканте или попознат како ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Уште пред официјално да пристигне во Јувентус, Маурисио Сари дал наредба до челниците на клубот да се ослободат од португалскиот десен бек, Жоао Кансело. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Англискиот првак Манчестер Сити сака да го реновира одбранбениот бедем. По заминувањето на Венсан Компани, менаџерот Пеп Гвардиола ја разгледува опцијата за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид потврди дека Манчестер Сити ја активирал откупната клаузула на Родри, попладнево во канцелариите на Ла Лига бил доставен чек од 70 милиони ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Родри ќе биде првото засилување за Пеп Гвардиола ова лето, попладнево „граѓаните" со чек од 70 милиони евра ја активираат откупната клаузула на фудбалерот на ...
  сите 35 | | | веќе видена