Манчестер Сити

  во

  Кристијано Роналдо и Португалија во неделата го освоија првиот трофеј од Лигата на нации на УЕФА, но му „избега“ наградата за најдобар фудбалер на турнирот, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Премиерното издание на Лигата на нациите го освои Португалија. Тековниот европски шампион ја совлада Холандија со 1:0 во финалето на финалниот турнир. Гуедес ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Португалецот Бернардо Силва е прогласен за најдобар фудбалер на Лигата на нациите по синоќешното финале меѓу Португалија и Холандија. Португалците славеа, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Премиерното издание на Лига на нации го освои Португалија. Актуелниот европски првак во финалето со 1:0 ја совладата репрезентацијата на Холандија. Стрелец на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо би можел да го наследи Рафаел Бенитес на клупата на Њукасл. Оваа информација одекна како бомба во британските медиуми, бидејќи името на ...
  сите 121 | | | веќе видена