Манчестер Сити

  во

  Тоа што пред околу десеттина дена беше објавено вечерва доби и официјална потврда, Рахим Стерлинг ја продолжи соработката со Манчестер Сити до летото 2023 ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг потпиша нов тригодишен договор со Манчестер сити, со кој ќе остане на „Етихад“ барем до 2023 година, уништувајќи ги надежите на Реал Мадрид дека ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по големата победа на гостувањето во Торино, на прес конференција говореше пред уште една голема пресметка, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалски стратег со голема доза на почит кон противникот влегува во мечот на Енфилд за кои многумина сметаат дека ќе биде „лесна задача“, тој ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Пеп Гваридола е тренерот кој блесна на клупата на Барселона и во тоа време да направи каталонскиот гигант да биде доминантен тим во Европа. Шпанскиот стратег е ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е избран за најдобар фудбалер во четвртото коло од групната фаза во најелитното европско клубско првенство. Да потсетиме, Хари ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Играчите на Ливерпул се уште се опоравуваат од шокот кој го претрпеа во вторникот на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда, а Јирген Клоп пред првенствениот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Давид Силва вели дека Манчестер сити конечно добива почит од својот градски ривал Манчестер јунајтед, откако постојано се пред нив по пензионирањето на Сер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата ...
  сите 45 | | | веќе видена