Кореја

  во

  Северна и Јужна Кореја постигнаа договор да поднесат заедничка кандидатура за организирање на Олимписките игри во 2032 година.Ова беше соопштено денеска по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Северна и Јужна Кореја потпишаа договор во одбранбениот сектор и излегоа со заедничка изјава по резултатите на самитот во Пјонгјанг. Јјужнокорејскиот ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот челник Ким Џонг-ун наскоро ќе пристигне во историска посета на јужнокорејската престолнина Сеул и се согласил да го затвори полигонот за ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Воениот договор меѓу Северна и Јужна Кореја кој е потпишан денеска на маргините на самитот меѓу лидерите Мун Џае-ин и Ким Џонг - ун значи крај на корејската ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги поздрави низата договори постигнати на меѓукорејскиот самит во Пјонгјанг, нарекувајќи ги „многу возбудливи“. ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Воениот договор меѓу Северна и Јужна Кореја кој е потпишан денеска на маргините на самитот меѓу лидерите Мун Џае-ин и Ким Џонг – ун значи крај на корејската ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Ким Џонг-Ун се согласи да затвори еден од главните севернокорејски полигони за тестирање и лансирање ракети, изјави претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-Ин. ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин потпишаа заедничка декларација на вториот ден од средбата во Пјонгјанг. Подоцна ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Воениот договор меѓу Северна и Јужна Кореја кој е потпишан денеска на маргините на самитот меѓу лидерите Мун Џае-ин и Ким Џонг - ун значи крај на корејската ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги поздрави низата договори постигнати на меѓукорејскиот самит во Пјонгјанг, нарекувајќи ги „многу возбудливи“. ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Воениот договор меѓу Северна и Јужна Кореја кој е потпишан денеска на маргините на самитот меѓу лидерите Мун Џае-ин и Ким Џонг – ун значи крај на корејската ...
  сите 130 | | | веќе видена