Кореја

  во

  Двојник на филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска присуствуваше на миса во филипинска црква во Хонг Конг, што предизвика извесна доза ентузијазам ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Двојник на филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска присуствуваше на миса во филипинска црква во Хонг Конг, што предизвика извесна доза ентузијазам ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Двојник на филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска присуствуваше на миса во филипинска црква во Хонг Конг, што предизвика извесна доза ентузијазам ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека постојат „добри шанси“ за постигнување на договор во врска со двете важни дипломатски прашања – ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро го отфрли ултиматумот на повеќе европски земји за распишување претседателски избори. Мадуро за шпанската телевизија ...
  сите 247 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела Николас Мадуро го отфрли ултиматумот на повеќе европски земји за распишување претседателски избори.Мадуро за шпанската телевизија ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела Николас Мадуро го отфрли ултиматумот на повеќе европски земји за распишување претседателски избори. Мадуро за шпанската телевизија ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела Николас Мадуро го отфрли ултиматумот на повеќе европски земји за распишување претседателски избори. Мадуро за шпанската телевизија ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Државата Сомалија е најкорумпираната земја во светот, додека Данска од друга страна е на последното место на оваа листа. Ова го покажува најновото истражување ...
  сите 45 | | | веќе видена

  САД и Северна Кореја, најверојатно, ќе го продолжат дијалогот во пограничното село во тампон-зоната меѓу двете Кореи, Панмунџом, изјавија за јужнокорејски ...
  сите 25 | | | веќе видена

  САД и Северна Кореја, најверојатно, ќе го продолжат дијалогот во пограничното село во тампон-зоната меѓу двете Кореи, Панмунџом, изјавија за јужнокорејски ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Руските власти запленија јапонски брод за лов на ракови и приведе десет членови на екипажот. Бродот е упатен во пристаништето Находка, рускиот Далечен Исток. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино за првпат јавно ги призна недоразбирањата со претседателот на клубот Даниел Леви и разочарувањето од трансферната ...
  сите 41 | | | веќе видена