Кореја

  во

  Нема да ја кажам земјата, но во една земја трошиме многу пари за одбрана – (на) многу опасна територија - и тоа не чини пет милијарди долари, рече Трамп ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Вашингтон многу сериозно гледа на денешното најново лансирање ракети во Северна Кореја и оти, иако ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Вашингтон многу сериозно гледа на денешното најново лансирање ракети во Северна Кореја и оти, иако ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Вашингтон многу сериозно гледа на денешното најново лансирање ракети во Северна Кореја и оти, иако ...
  сите 52 | | | веќе видена

  На помалку од една недела откако лидерот на таа земја Ким Јонг Ун го надгледуваше пробното испалување на повеќе ракети, соопшти генерал штабот на армијата на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Ракетите што Северна Кореја ги лансираше денес, веројатно се проектили со краток дострел, соопшти Генералштабот на армијата на Јужна Кореја.Две ракети летаа ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Ракетите што Северна Кореја ги лансираше денес, веројатно се проектили со краток дострел, соопшти Генералштабот на армијата на Јужна Кореја. Две ракети летаа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Проектилите што денеска ги лансираше Северна Кореја најверојатно се ракети со краток дострел, соопшти Генералштабот на војската на Јужна Кореја.Едниот проектил ...
  сите 60 | | | веќе видена