Кореја

  во

  Со двата натпревара на двата ко-домаќини што се играат денеска стартуваат натпреварите на Светското првенество во ракомет што ќе се игра во две држави - и во ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Франција како актуелен светски шампион и еден од големите фаворити за новата светска круна на СП во Германија и Данска беше испратена со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Со натпреварот Германија – Кореја (18:15 часот) денеска во Берлин ќе стартува 26-от ракометен Мундијал. Домаќини се Германија и Данска. Натпреварите ќе се ...
  сите 11 | | | веќе видена