Кореја

  во

  Пауло Дибала блесна против Локомотив Москва, Аргентинецот за две минути постигна два гола и донесе победа од 2-1, Тотнем ја прекина црната серија и со високи ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Тотнем конечно одигра одличен натпревар по серијата слаби резултати, „спарси" ја наполнија мрежата на Црвена звезда и триумфираа со 5-0, Пауло Дибала со два ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Руското хакерсо здружение Turla ги злоупотребила иранските алатки и компјутерска инфраструктура за да хакира организации во најмалку 20 земји, соопштија ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Лондон – Руски хакери искористиле иранска операција на сајбер-шпионажа за да нападнат владини и индустриски организации во дваесетина земји и да прикажат дека ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Руска хакерска група користела ирански алатки и компјутерска инфраструктура за да се добие погрешен впечаток дека зад нападите стои Иран. Нападите бие насочени ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Руски хакери ја искористија иранската операција за кибер-шпионажа за напад врз владини и индустриски организации во речиси 20 земји, така што нападите се чини ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Рибарите во Мјанмар пронашле вреќи со дрога вредна 18 милиони евра – кристален метамфетамин, пренесува АФП, повикувајќи се на официјална изјава. Во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Рибарите во Мјанмар пронашле вреќи со дрога вредна 18 милиони евра – кристален метамфетамин, пренесува АФП, повикувајќи се на официјална изјава. Во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешната репрезентативка на Русија во биатлон, Екатерина Авакумова по вторпат за две години си го менува државјанството. Oткако лани на Зимските олимписки ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешната репрезентативка на Русија во биатлон, Екатерина Авакумова по вторпат за две години си го менува државјанството. Oткако лани на Зимските олимписки ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешната репрезентативка на Русија во биатлон, Екатерина Авакумова по вторпат за две години си го менува државјанството. Oткако лани на Зимските олимписки ...
  сите 14 | | | веќе видена